Egy dekorativ tarka levelű fajta, szimpla halványpiros virággal.
Az egyik legaromásabb mentaféle, epeproblémák esetén teája mindig segít.
Korzika, Szardínia szigetén őshonos levéldísznövény. Félárnyákba ideális, meleget nem szereti, fürdőszobában, ablak alatt gyönyörű zöld zuhatagot alkot. Kedveli a párás környezetet. Nagyon nitrogénigényes, ha nem akar fejlődni, ültessük át tápanyagdús új, laza szerkezetű talajba. Bármikor metszhető, formára vágható,sok örömet fog okozni!
Napfényigényes, közepes vízigényű, nagy bokrot nevel (0,5-1 m), évelő. Levelei kékeszöldek, apró virágai halványsárgák. Dísznövényként is szépen mutat. Társnövényként általában serkenti más növények fejlődését, de a bazsalikom nem szereti (az ókori Rómában a zsálya társnövénye volt a hagyomány szerint). Illatos, aromás levele fűszerként használható pl. marhahús bedörzsölésére. Leveleit (amelyről a franci kártya treff jele készült) 1-2 napra kell vízbe áztatni, amellyel lepermetezzük a csiga ellen védeni kívánt növényeket.
Az oregánó vagy más néven szurokfű az ajakosok családjába tartozó lágyszárú évelő félcserje. A Földközi-tenger medencéjében honos, de már szinte egész Európában széles körben elterjedt gyógy- és fűszernövény. Természetes élőhelye a száraz ligeterdők, rétek és erdőszélek. Tarackokkal kúszó gyökérzetén járulékos gyökerek fejlődnek, melyek dúsan és hamar behálózzák a talajt. A körülbelül 60 cm-re megnövő oregánó levelei tojásdad alakúak és családjára jellemzően keresztben átellenesen állnak felálló szárán. A hajtások végén álfüzérben nyílnak lila színben pompázó virágai. Virágzási ideje hosszú, júniustól szeptemberig tart. Talajigényeit tekintve nem válogatós, a szélsőséges talajtípusokon is megél. Víz- és tápanyagigénye sem túl nagy.
Teljesen fagytűrő növény, szép kék virágokkal. Alacsonyan terül, hosszan virágzik és rokonaival ellentétben jól birja a napot.
Mielőbb ültessük ki, olyan mélyre tegyük, ahogy a pohárban volt.
Csodálatos egynyári kúszónövény, egy, másfél méterre felfut, támasztékot igényel. Napos vagy félárnyékos helyet kedvel, a szabadba csak május közepétől tegyük ki, addig is csipkedjük vissza a hajtáscsúcsokat, hogy bokrosodjon.