Minden sajtunkat nyers, teljes tejből készítjük, megőrizve az összes vitamin és enzim tartalmát. Élőflórás, hosszan érlelt termékek, ezért laktózérzékenyek is fogyaszthatják. "Szömörke" sajtunk piros viaszolt kérgű, kemény sajt (a viasz réteget vékonyan levágva lehet eltávolítani). Minimum 2 hónap érlelés után értékesítjük. Reszelve adja ki legjobban az ízét. Szépen piruló fajta.