Pápai Éléskamra

belépés / regisztráció
belépve maradok
jelszóemlékeztető
jelszóemlékeztető
0
A kosár zárásáig
A kosár üres

Élelmiszer - Food

FARFALLE - kézműves száraztészta

10 tojásos száraztészta Kézműves száraztészta prémium minőségi lisztből és kapirgálós tyúkjaink tojásaiból, vegyszermentes spenót és petrezselyem hozzáadásával.  Súly: 235 gramm   Főtt házi tészta (100 g) becsült tápanyagtartalma   Tápanyagtartalom: Energia ~420 kcal Zsír ~5,8 g - Telített zsír ~1,6 g Szénhidrát ~62 g - Cukor ~0,8 g Rost ~2,5 g Fehérje ~14 g Só ~0,08 g   Száraz, hűvös helyen tartandó!

2350 Ft / doboz
10000 Ft/kg

Fekete berkenye bokor 5 éves

Az arónia vagy más néven fekete berkenye cserje a világ 10 legegészségesebb szupergyümölcsének egyike, az egyik legértékesebb gyógynövényünk. Antioxidáns tartalma háromszor nagyobb, mint a fekete áfonyának, amit a világ egyik legértékesebb növényeként tartunk számon. Kitűnő sövénynövény és abszolút vegyszermentesen termeszthető. Nagyon bőtermő növény. Lombja csodálatos színekben pompázik ősszel a lombhullás előtt. Arónia cserje, fürtös terméssel. Az arónia a rózsafélék (Rosacea) családjába tartozik. Aronia melanocarpa (fekete gyümölcsű aronia) egy lombhullató cserje, 2-3 méter magas és 2,5 méter széles. Az arónia bokor egyik fő érdeme a gyönyörű fehér virágok, amelyek tavasszal elborítják. Nálunk, a kontinentális éghajlaton április végén virágzik. Levelei sötétzöld színűek és ősszel dekoratív, élénkpiros színűek. A késői virágzás miatt nincs tavaszi fagyveszély! A fekete berkenye cserje virágai egy részét rovarok porozzák be (többnyire méhek), de a szél is besegít. Önmegtermékenyítő növény. A virágokból származó kerek, lilás-piros almaszerű gyümölcsök nagy számban fejlődnek ki a növényen.  A gyümölcs húsának intenzív vörös színe, édes-savanyú aromája emlékeztet a fekete áfonyára.

15000 Ft / db
15000 Ft/db

Fekete berkenye bokor 6 éves

Az arónia vagy más néven fekete berkenye cserje a világ 10 legegészségesebb szupergyümölcsének egyike, az egyik legértékesebb gyógynövényünk. Antioxidáns tartalma háromszor nagyobb, mint a fekete áfonyának, amit a világ egyik legértékesebb növényeként tartunk számon. Kitűnő sövénynövény és abszolút vegyszermentesen termeszthető. Nagyon bőtermő növény. Lombja csodálatos színekben pompázik ősszel a lombhullás előtt. Arónia cserje, fürtös terméssel. Az arónia a rózsafélék (Rosacea) családjába tartozik. Aronia melanocarpa (fekete gyümölcsű aronia) egy lombhullató cserje, 2-3 méter magas és 2,5 méter széles. Az arónia bokor egyik fő érdeme a gyönyörű fehér virágok, amelyek tavasszal elborítják. Nálunk, a kontinentális éghajlaton április végén virágzik. Levelei sötétzöld színűek és ősszel dekoratív, élénkpiros színűek. A késői virágzás miatt nincs tavaszi fagyveszély! A fekete berkenye cserje virágai egy részét rovarok porozzák be (többnyire méhek), de a szél is besegít. Önmegtermékenyítő növény. A virágokból származó kerek, lilás-piros almaszerű gyümölcsök nagy számban fejlődnek ki a növényen.  A gyümölcs húsának intenzív vörös színe, édes-savanyú aromája emlékeztet a fekete áfonyára. Szereti a napot, ezért a napsütötte hely a legalkalmasabb számára. 

25000 Ft / db
25000 Ft/db

Fekete káposzta levél - Cavolo nero

Fekete káposzta levél - Cavola nero Olaszul Cavolno nero, ami fekete káposztát jelent. Magyarul a fodros kel elnevezést találjuk, de nem találó, mert az íze nem a kelkáposztára hasonlít, nem olyan karakteres, annál semlegesebb ízű. Mi úgy fogyasztjuk, hogy néhány levelet lepárolunk zsiradékon, sóval, fokhagymával, akár bazsalikommal fűszerezve és párolt cukkinivel lesz köret vagy pedig rizsköretbe keverjük. Ez mennyiség kb. 25-30 dkg rizshez elég, ami nálunk 2 főre készül. Vegyszermentesen termesztettük.

400 Ft / csomó
5 Ft/g

Fenyőrügy lekvár 200g

Ez a lekvár nem kenyérre való, inkább kanalanként fogyasztandó. Segít a tüdő tisztításában, hurut és nyák oldódó hatása miatt. Különösen ajánljuk allergiásoknak és asztmásoknak. Összetevői: kevés cukor, citromsav, fenyőrügy. Tartósítószert nem tartalmaz. Felbontás után hűtőben kell tárolni.  

1500 Ft / üveg
7500 Ft/kg

Fenyőrügy szörp / Spruce syrup 250ml

A tavaszi fenyőhajtásból készült, kiváló légúttisztító, hurut és nyákoldó szörp. Makacs köhögés esetén szirupként is fogyasztható.

650 Ft / üveg
2600 Ft/l

Fodros nagykocka

600 Ft / csomag
1500 Ft/kg

Fodroska

Pici, hullámos szélű levesbetét. Bablevesbe, gulyásba ajánlom. 200g/ csomag

500 Ft / csomag
2500 Ft/kg

Fokhagyma

Fokhagyma

200 Ft / db
200 Ft/db

Francia tejföl 200 g (Creme fraiche)

Nyers tejszínből készült, magas zsírtartalmú, krémes állagú tejföl. Kiválóan alkalmas főzéshez tejszín/tejföl helyettesítésére és édesítve desszertek készítéséhez is. 

480 Ft / db
2400 Ft/kg

Fürjtojás (étkezési) 12 db / Quail egg

Tojásallergiások is fogyaszthatják. A fürjtojás apró méretű, héja fehér alapon barna pettyes, ami a leggyakoribb, de a színe és rajzolata mindíg más, alakja megegyezik a normál tojáséval. Mindössze 10-15 grammot nyom egy darab fürjtojás, az energiatartalma is csekély, 15 kilokalória van benne, a tyúktojás ötöde-hatoda csupán. Ugyanakkor a kicsiny méretéhez képest feltűnően értékes a beltartalma: proteinekben, A-, B1-, B2-, C-, D3-, E-vitaminokban és ásványi anyagokban (például foszforban, káliumban, vasban, cinkben) igen gazdag. Koleszterin viszont kevés van benne, így szív- és érrendszeri betegek is bátran fogyaszthatják. Megtalálható benne a lizozim nevű enzim, amelyet a szervezet természetes antibiotikumának tartanak, mivel bizonyos mikroorganizmusok ellen hat (szétroncsolja a sejtfalukban található fehérjét, a mureint). A lizozim többek között a könnyben, az emberi nyálban és a tojásfehérjében található meg. A fürjtojást több állapot, betegség esetén kúraszerűen ajánlják: így például légzőszervi fertőzések, gyulladásos, allergiás eredetű gondok, asztma, emésztőrendszeri betegségek, általános gyengeség, idegkimerültség esetén, immunerősítőnek, műtét vagy sugárkezelés utáni roborálásra javasolják. Az idegrendszer és a szív működésére, az agy teljesítményére is jótékonyan hat.  Keményre főzve, mind miniatűr tükörtojássá sütve rendkívül mutatós díszítőeleme lehet szendvicseknek, salátáknak, aszpikos ételkölteményeknek, praktikus levesbetét is készíthető belőle, hiszen egy-egy csészényi leveshez épp megfelelő méretű. Ugyanakkor jóval több egyszerű dísznél, nagyon finom falat is, akár héjában főzve, akár feltörve buggyantott tojásként, akár sütve vagy édességgé habosítva tesszük is asztalra. A méretbeli különbség ellenére (nagyjából öt fürjtojás tesz ki egy tyúktojást) szinte minden tojásétel elkészíthető belőle. Mélyalmos ketreces tartásból származik.  12 db/doboz

720 Ft / doboz
60 Ft/db

Fürjtojás almaecetes céklás lében 212 ml

Quail egg in Apple cider vinegar and beetroot  Főtt fürjtojás almaecetes céklás fűszeres lében (koriander, köménymag, szegfűbors, babérlevél, cékla, só, cukor). Enyhén savanykás ízhatása miatt fogyasztható sültekhez, salátákhoz, hideg tálak díszítésére használható. Az üvegek nem betétdíjasak, megköszönöm, ha visszahozod. Köszönjük, hogy környezettudatos vagy. 10-12 db / üveg / 212 ml  

1650 Ft / üveg
1650 Ft/üveg